Šetrné financovanie svadby

Svadba.Každý si pod týmto pojmom predstaví honosnú hostinu plnú dobrého jedla, krásne upravených hostí, výbornú muziku, rozprávkové svadobné šaty či kvalitný alkohol. Tieto vysnené predstavy avšak mnohokrát prekazí nedostatok financií. My Vám preto prinášame pár tipov ako zorganizovať Váš veľký deň tak, aby nestratil na kvalite a pritom by ste ušetrili.

 

Pozývanie hostí

Prvým a základným krokom je rozdelenie svadobných hostí na dôležitých a vzdialených. Tento krok Vám napomôže pri rozdelení  podstatných ľudí, s ktorými tento deň chcete zdieľať a tzv. ľudí do počtu. Hostina v kruhu najbližších Vám dodá pocit istoty a zminimalizuje pocity nervozity a napätia. V tomto prípade ušetríte na svadobnom menu, dekorácii a najmä v cene za miestnosť, ktorá pri nižšom počte klesá.

Pozvánky

V dnešnej dobe nájdeme množstvo druhov a typov svadobných oznámení. Neraz sa stane, že snúbenci zaplatia vysoký obnos peňazí grafikom a reklamným agentúram. Ceny svadobných pozvánok sa pohybujú od 1-5 eur  za kus, no mnohokrát sa za nimi nestojí až taký veľký  kus roboty. Lacnejšou alternatívou môže byť vlastný návrh pozvánky. V dnešnej digitálne prístupnej dobe stačí vyhľadať vhodný program na tvorbu pozvánok, zhodnúť sa na type, farbe, veľkosti a krásna pozvánka je na svete. Pamätajte, že v jednoduchosti je krása a k tomu môžete ušetriť  množstvo peňazí a čas so svojou polovičkou strávite v kreatívne nabitej atmosfére.

Vlastné ne/alkoholické nápoje

K svadobnej hostine neodmysliteľne patria alkoholické, či nealkoholické nápoje, ktoré ponúka každá sála s určitým príplatkom.  Vy si zaobstarajte nápoje sami. Vyhľadajte najbližší veľkosklad, či diskont a porovnajte ceny, tak aby Vás to vyšlo, čo najlacnejšie. Navyše máte väčšiu možnosť výberu.

Svadobná sála

Honosné kaštiele, pompézne sály, či svadba v stane. To všetko síce znie krásne a rozprávkovo, no ceny sa až tak rozprávkové nezdajú. Svadobné miestnosti, v dnešnej dobe, bývajú vypredané rýchlejšie ako teplé rožky a ceny sa šplhajú veľmi vysoko. Našou radou je byť konvenčný a inovatívny. Zaspomínať si na vidiecky spôsob života. Zorganizovať svadbu v stodole, či v prírode na lúke. Pocítiť spojenie s prírodou a pripomenúť si, že pre našich predkov to bolo niekedy bežnou súčasťou. Hviezdy, vôňa prírody, teplá letná noc a krásne vyzdobené stromy a okolie. Verte, že vaši hostia na takúto svadbu, tak rýchlo nezabudnú. (V tomto variante treba avšak dúfať v dobré počasie.)

Svadobná výzdoba

Nikto nesplní lepšie vaše predstavy ako vy sami ( jedine ešte Dreams Wedding Agency ). Prebuďte v sebe kreatívnu dušu, zapojte do príprav aj Vašu rodinu a priateľov. Stačí natrhať lúčne kvety alebo zaobstarať jednoduché tulipány, k tomu pridať pár sviečok, pekné servítky, svietniky a krásna, no hlavne Vaša výzdoba je na svete.

Svadobné oblečenie

Šaty s vlečkou, šaty s čipkou, veľká sukňa, dlhá sukňa, šaty s výstrihom aj bez. Obleky rôznych odtieňov, smokingy, lakovky. Všetko to síce znie krásne, no Váš bankový účet hovorí niečo iné. Pri tejto položke treba stále premýšľať s triezvym rozumom. Zodpovedá kvalita šiat danej sume? Predám po svadbe tieto šaty? Sú vhodné na môj typ postavy?  Áno, tento deň prežijete vo vašich životoch síce raz (aspoň to tak zvykne byť), no zadlžiť sa nemusíte. Skúste len vycestovať do susedných krajín, kde sa mnohokrát cena svadobného oblečenia pohybuje omnoho nižšie. Prenajmite si svadobné oblečenie a využite doplnkové služby, ktoré k ním zadarmo získate a navyše sa nemusíte strachovať s následným predajom po svadbe. Alebo jednoducho zvoľte jednoduché šaty, či prenájom kroja, ktorý so sebou nesie bohaté tradície a hodnoty.

Existuje ešte mnoho trikov a nápadov ako znížiť váš svadobný rozpočet od svadobnej hudby, jedla, či svadobného auta, no najdôležitejšie je aj tak dať do tohto dňa veľký kus seba. Nie je dôležité prežiť tento deň v najluxusnejšej sále, v drahých šatách, pri popíjaní toho najkvalitnejšieho šampanského.

Nezabúdajte, nech je radšej kvalitné a bohaté vaše manželstvo, ktoré potrvá celý život, ako jeden  deň, ktorý vyšumí rýchlejšie ako to kvalitné šampanské.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *