Svadobná hostina: Správna voľba priestoru

Predsvadobný čas so sebou prináša mnoho zodpovedných rozhodnutí, ktoré si treba neraz dobre premyslieť. Výber správneho priestoru pre váš veľký deň je jedným z najkľúčovejších. Na čo nezabudnúť a akých priestorov sa treba vyvarovať alebo naopak, ktoré vyhľadávať? Pozrite sa nato spolu s nami.

Prvý pohľad nestačí

Pri vstupe do svadobnej sály sa musíte cítiť príjemne. Najdôležitejším kritériom je kapacita, ktorá by mala vyhovovať počtu vami pozvaných hostí. Ak máte predstavu, ako by sa uložili stoly, nasvietili miestnosť či využili balkón, máte z polovice vyhraté. Pri obavách z využitia priestoru je dobré osloviť prevádzkara alebo majiteľa sály. Všímajte si prístup manažéra, zhovievavosť a ochotu daného človeka. Profesionálny prístup neskôr oceníte aj počas vášho veľkého dňa. Uistite sa, čo zahŕňa samotná suma za prenájom sály. V neposlednom rade zvýšte vašu pozornosť na zmluvne podmienky ako: prevádzková doba, servis, obsluha, korkovné, catering, menu, zapožičaný inventár, chladiarenské boxy či obsluha.

Ako soľné stĺpy

Problém nejednej sály. Stĺpy. Kazia dojem priestrannosti a veľkosti miestnosti. Využite ich vo svoj prospech tak, aby pôsobila ešte viac honosne. Jednou z možností je stĺpy nasvietiť a zaujímavo zvýrazniť obrys priestoru. Spolu s nimi môžete nasvietiť steny, či balkón podľa farby svadobnej výzdoby. Druhou z možností je na stĺpy doplniť kvetinový či dekoratívny aranžmán, ktorý svadobnú sálu ozvláštni. Po doladení budú okúzľujúcou súčasťou miestnosti a nakoniec nebudú až tak prekážať.

Spokojné brušká

Neviditeľná, no najdôležitejšia súčasť svadobnej hostiny. Kuchyňa. Tvorí gro svadobného dňa, pretože dobre najedení hostia, sú spokojní hostia. Dohodnite si predbežný príchod v svadobný deň a čas výdaja všetkých objednaných jedál. Informujte sa o celkovej ponuke menu: švédske stoly, prvá či druhá večera, zákusok, podávanie kávy, sladký bar, ovocný bar. Uistite sa či je menu varené priamo namieste alebo len prihrievané a dovezené. Pri výbere jedál stavte na overenú klasiku a neexperimentujte. Vyhnete sa tak predbežnej nespokojnosti hostí. Stavte na kvalifikovaný a skúsený personál, ktorí zaistí, hladký priebeh výdaja jedál. Pri výbere cateringu je najlepšie vychádzať z vlastnej skúsenosti, no rovnako sa poraďte so známymi, ktorí mali možnosť jedlá z danej kuchyne ochutnať.

Tanečná podlaha

Vo všeobecnosti nie je nikde definované, aká podlaha je najlepšou pre svadobné tanečné kreácie. Z našich skúsenosti avšak môžeme povedať, že parkety či plávajúca podlaha nie sú najšťastnejšou voľbou. Medzi tie osvedčené patrí klasická drevená podlaha. Drevený materiál je príjemný na pohľad. Je neutrálny, nepôsobí rušivo, a čo je najdôležitejšie, nešmýka.

 

 

Svadobný priestor: 3 krát inak

Ak sa nechcete obmedziť na klasickú sálu s murovanými stenami a drevenou podlahou, môžete si zvoliť aj iné alternatívy, ktoré sú dnes bežne k dispozícii.

Svadobný stan. Novodobý obľúbený spôsob organizovania svadobných hostín pod holým nebom. Zážitok o to krajší,  ak sa stan nachádza v krásnom prostredí najlepšie blízko historickej pamiatky. Pri tejto alternatíve je najdôležitejšie preveriť cenu za prenájom stanu. Rovnako nezabudnúť verifikovať možný prenájom pozemku, na ktorom je stan rozložený.

Svadba na hrade/kaštieli Ak uvažujete o svadbe vo veľkom štýle určite nezabudnite na možnosť, realizovať svadobnú hostinu v útrobách starobylého hradu či kaštieľa.  Avšak netreba zabúdať, že cena tohto romantického priestoru môže byť výrazne vyššia od iných priestorov.

Svadba na lúke Úplne prepojenie s prírodou. Staré sa vracia späť, to čo bolo nové zaniká a kolobeh zvykov a tradícií sa točí ďalej. Je veľmi pekné zachovávať tradície po našich predkoch, netreba však zabúdať na to, že počasie je veľmi nevyspytateľné. Jednou z podobných alternatív svadby v prírode môže byť zorganizovanie svadby na ranči či v stodole.

Výberu miesta vašej svadby by ste mali venovať dostatok času. Pri rozhodovaní nezabudnite skontrolovať zmluvné podmienky, overiť dostupnosť a vzdialenosť od konania sobáša. Neponáhľajte vaše rozhodnutia a vyberajte srdcom.

Autor textu: Veronika Jenčová

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *