Jarná svadba: Farebné inšpirácie

Začala sa tohtoročná svadobná sezóna. Začala sa jar. Kvety kvitnú, vnímame pastelové farby a prírodne inšpirácie. My vám prinášame súhrn nápadov a ideí, aké farby, kvety či prvky sa spájajú so slovným spojeným jarná svadba.

Farby

Jar nám pre svadobnú tematiku ponúka najširšiu škálu farieb. Počnúc pastelovými odtieňmi ružovej, modrej či menej výrazne oranžovej a žltej. Inšpirovať sa rovnako môžeme pri výbere kvetov, doplnkov a štóly na svadobné stoly v týchto farbách. Typickou kombináciou, nie len pre jarné svadby, je kombinácia ružovej a bielej farby, ktorú si volí najvyšší počet zákazníkov pri výbere svadobnej výzdoby. Pôsobí veľmi elegantne a decentne. Pre oživenie farieb je ružová mnohokrát kombinovaná so sýtou oranžovou či zelenou, ktorá sa zväčša do výzdoby pridáva doplnením väčšieho množstva zelene do kvetov svadobnej výzdoby.

Kvety

Jedna z najväčších východ jarnej svadby je práve výber kvetov a ich cenovo nižšia dostupnosť. Medzi najvyhľadávanejšie jarné kvety patria: pivónia, ranunculus, tulipán, narcis, gypsomilka či hortenzia. Jarné kvetinové aranžmány sú zväčša tvorené samostatne z hlavičiek rôznofarebných kvetov alebo bohato doplnené o jarnú zeleň. Medzi typickú zeleň využívanú v jarnom období patrí: pistácia, eucalyptus, ruscus či v neposlednom rade dlhšie trávy. Motív jarných svadobných kvetov sa rovnako vyskytuje aj na svadobných tlačovinách. Čoraz viac idú do popredia svadobné torty, ktoré sú doplnené o dozdobenie živými kvetmi.

Svadobné tlačoviny

Jar rozkvitla aj na papieri. Jarné prvky si svoje miesto našli aj pri tvorbe svadobných tlačovín. Medzi, ktoré patria svadobné pozvánky, menovky, menu, etikety a iné, ktoré sú zväčša v jednom motíve. Tie sa inšpirovali najmä pastelovými farbami a rovnako potlačou s motívom kvetov. Pri pozvánkach dbáme najmä na správny výber a celkový pomer písma. Pričom kombinuje najviac 3 fonty na jednej tlačovine. Dôležité je rovnako usporiadanie informácií a prispôsobenie motívu.

Jarná svadba nám ponúka široké spektrum farieb a kvetov, ktoré sa môžu využiť počas celej nasledujúcej sezóny. Každoročné udáva trend celej svadobnej sezóne a práve z nej čerpáme tie najfarebnejšie inšpirácie. Jarná svadba = prirodzené farebné tóny, bohatá kvetinová ponuka a jemnosť. Inšpirujte sa aj vy, nech sa páči.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *